Nieuwsberichten

ISM en Hogeschool Rotterdam slaan handen ineen (11/05/2007)

ISM eCompany en Hogeschool Rotterdam hebben de handen ineengeslagen om onderwijs en bedrijfsleven voor Informaticastudenten dichter bij elkaar te brengen. Met deze samenwerking slaan ze twee vliegen in één klap: de studenten krijgen meer feeling met hun vakgebied en ISM eCompany heeft een prima zicht op potentiële toekomstige professionals.

Voorproefje

De Hogeschool Rotterdam (HRO) kampte met een praktisch probleem. Veel Informaticastudenten haakten na het eerste studiejaar al af. Tegelijkertijd is er vanuit het bedrijfsleven steeds meer roep om werknemers met deze technische ICT-achtergrond. Navraag bij de studenten leerde dat het theoretische eerste jaar ze te weinig inzicht gaf in wat hun vak in de praktijk inhoudt. Relatiemanager Anne van Brussel van Hogeschool Rotterdam besloot daarom de samenwerking met het bedrijfsleven aan te gaan. ISM eCompany ging de uitdaging aan en zorgde dat studenten al in het eerste studiejaar een voorproefje krijgen van hun toekomst als professional.

Puur praktijk

ISM eCompany heeft als e-business specialist zeven workshops georganiseerd, waaraan in totaal 90 studenten hebben deelgenomen. Onder leiding van de development managers binnen ISM, kregen de studenten in groepjes van twee één dag de tijd om zo veel mogelijk opdrachten te volbrengen. Deze bestonden uit vraagstukken op het gebied van programmeren en design in ASP.NET en Visual Studio.NET. Concreet betekent dit het corrigeren van bugs en het toevoegen van nieuwe features aan een eenvoudige community webapplicatie. Voor de meeste studenten een eerste kennismaking met de praktijk.

Vet!

Jurgen Appelo, CIO ISM eCompany: “Het was leuk te zien dat studenten aan het eind van de dag nog steeds geconcentreerd en enthousiast bezig waren om zoveel mogelijk opdrachten af te krijgen. Zo gedreven schijnen ze tijdens lesuren op school niet altijd te zijn. Ook bleek elke ontwikkelaar zonder enige voorkennis van Visual Basic en ASP.NET toch in staat eenvoudige programmeerproblemen op te lossen. Dit bewijst de zelfredzaamheid van ontwikkelaars.”

Student Reen Lokum voegt toe: "De workshop bij ISM was leuk en gezellig, maar vooral leerzaam. Naast dat ik nu een beeld heb van hoe het er op de werkvloer aan toe gaat was het ook leerzaam om met een andere programmeertaal in aanraking te komen. ISM had alles goed voorbereid."

www.hogeschoolrotterdam.nl

Overig nieuws

Meer informatie? Meer informatie?

Wenst u meer informatie over de dienstverlening en e-commerce oplossingen van ISM eCompany?

 
Contact opnemen
 
Contact opnemen
 
Offerte aanvragen
 
Offerte aanvragen
Copyright © 2012 ISM eCompany